WFOŚiGW | Program "Czyste powietrze"
wsparcie nawet do 90%

RUSZA PROGRAM Czyste Powietrze, wsparcie do 90%

 

WFOŚiGW w całej Polsce rozpoczynają nabory wniosków o dofinansowanie inwestycji z obszaru wymiany kotłów i źródeł ciepła, montażu instalacji PV  oraz kolektorów słonecznych oraz działań termomodernizacyjnych w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych jednorodzinnych. 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie już ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach ogólnokrajowego Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Do składania wniosków upoważnienie są właściciele nieruchomości położonych na terenie województwa lubelskiego. Wnioski można składać od 18.09.2018 w systemie ciągłym. wnioski składają osoby fizyczne (mogą to być również osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w danym budynku - z pewnymi ograniczeniami w zakresie kwalifikowalności kosztów inwestycji) w wersji elektronicznej z użyciem np. e-PUAP

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią, możliwy jest tez montaż kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznych. wsparcie przybierze formę dotacji lub pożyczki ( lub forma mieszana dotacja z pożyczką zależnie od rodzaju inwestycji) Poziom wsparcia może wynieść nawet do 90%  (przy kwocie miesięcznego dochodu na osobę w budynku).  Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Sigma Finance spółka zaprasza do kontaktu osoby zainteresowane zdobyciem szerszych informacji w obszarze tego naboru. Wystarczy wysłać e-mail z pytaniem na adres sigmafinance@sigmafinance.pl (tytuł wiadomości "czyste powietrze").