Kto może ubiegać się o dofinansowanie?
Wsparcie jest dostępne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) prowadzących działalność w województwach: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim oraz regionalnej części mazowieckiego (z wyjątkiem Warszawy i dziewięciu przyległych powiatów).
Jak działa program wsparcia?
Program wsparcia opiera się na dwóch etapach. W pierwszym etapie przedsiębiorstwa mają możliwość ubiegania się o dotację, która umożliwi opracowanie nowego modelu biznesowego. Drugi etap to wdrożenie działań opracowanych w ramach modelu biznesowego związanego z transformacją w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). To może obejmować projektowanie i realizację niezbędnych działań dostosowawczych, zakup lub tworzenie nowych technologii, szkolenia oraz przekwalifikowanie pracowników.
Jakie można otrzymać dofinansowanie?
Całkowity budżet naboru wynosi 10 milionów złotych, a maksymalna kwota wsparcia wynosi 82 781 złotych.
Do kiedy należy składać wnioski?
Wnioski na pierwszy etap można składać od 10 października 2023 roku do 19 grudnia 2023 roku.
Nabór jest prowadzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej fepw.gov.pl oraz na stronie PARP.
Drugie naboru etap rozpocznie się w 2024 roku.
————————————
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości pozyskania dofinansowania? Potrzebujesz wsparcia w przygotowaniu wniosku? Skontaktuj się z nami :
- Piotr Pasik – pasikpiotr@dotacjesigma.pl lub pasikpiotr2@gmail.com
- Anna Nazaruk – nazaruk.sigma@gmail.com