Działanie ma na celu sfinansowanie kosztów wprowadzenia na nowe rynki zagraniczne produktów lub usług firm z Polski Wschodniej. W obecnym naborze zwiększono maksymalną kwotę dofinansowania do 900 tys. zł. Wnioski będzie można składać od 5 maja do 29 czerwca br.
Na co można przeznaczyć dofinansowanie?
- usługi doradcze związane z opracowaniem i przygotowaniem do wdrożenia nowego modelu biznesowego;
- usługi związane bezpośrednio z wdrożeniem nowego modelu biznesowego, w tym m.in. koszty materiałów reklamowych, szkoleń, tłumaczeń, testów;
- udział w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych;
- nabycie środków trwałych z wyłączeniem nieruchomości lub wartości niematerialnych i prawnych w związku z przygotowaniem do internacjonalizacji działalności.
Kto może otrzymać wsparcie?
Dofinansowanie mogą otrzymać:
- mikro-, małe lub średnie przedsiębiorstwa, prowadzące działalność w województwach Polski Wschodniej (warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim lub podkarpackim) potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru, ujawnionym najpóźniej w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie;
- posiadające co najmniej jeden produkt (wyrób lub usługę) o potencjale do internacjonalizacji na co najmniej jednym nowym rynku zagranicznym.
W jakiej wysokości można otrzymać dofinansowanie?
Maksymalna kwota wsparcia oraz intensywność dofinansowania i rodzaj udzielanej pomocy:
- Maksymalna kwota dofinansowania udzielana jednemu Wnioskodawcy na realizację projektu wynosi:
- 900 tys. PLN (w przypadku wybrania rynków docelowych internacjonalizacji spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii)
- 610 tys. PLN (w przypadku wybrania rynków docelowych internacjonalizacji z Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub Szwajcarii)
- Maksymalna intensywność dofinansowania wynosi 85 % kosztów kwalifikowalnych (w przypadku pomocy de minimis)
- Maksymalna intensywność dofinansowania wynosi 50 % kosztów kwalifikowalnych (w przypadku pomocy publicznej)
Wymagany wkład własny – minimum 15% całkowitego kosztu projektu.
Zwiększono także kwoty na zakup środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych w tym maksymalnie 200 tys. zł na pokrycie kosztów związanych z zakupem oprogramowania niezbędnego do automatyzacji procesów biznesowych oraz doradztwa z tym związanego.
Szczegółowe informacje na temat “Internacjonalizacji MŚP” dostępne są na stronie PARP.
_____________________________________
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości pozyskania dofinansowania? Potrzebujesz wsparcia w przygotowaniu wniosku? Skontaktuj się z nami – telefonicznie 📞 81 459 43 28 lub poprzez FORMULARZ KONTAKTOWY.